FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS Feed

SKUP - oferta cenowa

    Program SKUP w nowej wersji, to także lepsza oferta cenowa. Obniżeniu uległa zarówno cena podstawowa programu, jak i cena dodatkowego stanowiska w lokalnej sieci komputerowej. Niezależnie od tego oferta została wzbogacona o nową, niższą cenę dla użytkowników posiadających i wykorzystujących program SKUP - dotyczy ona ewentualnego zakupu kolejnej, dodatkowej licencji.

 

Czytaj więcej...

O programie SKUP

      Program SKUP, to aplikacja przeznaczona dla zakładów mięsnych - masarni oraz ubojni - które pozyskują zwierzęta rzeźnie bezpośrednio z rynku kupując je od hodowców i handlowców działających w branży. Obowiązujące u nas, jak też w całej UE, przepisy nakładają całą gamę, wymagań i uwarunkowań na wszystkie podmioty gospodarcze, uczestniczące w obrocie żywcem rzeźnym.

Czytaj więcej...

Polski drób pojedzie do Singapuru

     Importerzy singapurscy z niecierpliwością oczekiwali na tę informację, uzależniając dalsze rozmowy handlowe, w tym w ramach zbliżających się targów Food&Hotel Asia 2018, od uzyskania pozwoleń eksportowych przez polskie zakłady.

Czytaj więcej...

Polska kiełbasa smakuje w Berlinie

     Polska funkcjonuje w ramach tych samych struktur Unii Europejskiej, co nasi zachodni sąsiedzi. Obowiązują nas te same dyrektywy dotyczące bezpieczeństwa żywności, identyczne standardy, a w niektórych przypadkach nasze przepisy są jeszcze bardziej zaostrzone.

Czytaj więcej...

Będą nowe zasady uboju na użytek własny

     W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi trwają prace nad uproszczeniem zasad dotyczących uboju na użytek własny.  Proponuje się ułatwienia w zdobywaniu kwalifikacji przez osoby, które będą dokonywać uboju zwierząt kopytnych w gospodarstwie na własny użytek.

Czytaj więcej...

NIK o walce z ASF

     Najwyższa Izba Kontroli krytycznie ocenia działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii w zakresie przygotowania oraz nadzoru nad realizacją programu bioasekuracji w latach 2015-2016 i w I półroczu 2017r.

Czytaj więcej...

Rekompensaty za czasowe zaprzestanie produkcji świń

    Dzisiaj, tj. 15 grudnia 2017 roku wchodzi w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 listopada 2017 r. w sprawie realizacji przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zadań związanych z ustanowieniem środka nadzwyczajnego polegającego na udzieleniu pomocy posiadaczom świń utrzymującym nie więcej niż 50 świń (Dz. U. poz. 2272).

Czytaj więcej...

ASF – nowa specustawa

     Zwalczanie ASF to cel publiczny, za który odpowiada cały rząd – powiedział podsekretarz stanu Rafał Romanowski informując jednocześnie, że na dzisiejszym posiedzeniu Rady Ministrów przyjęty został projekt nowej specustawy w sprawie ASF.

Czytaj więcej...

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31